section-4050723
Az Altisztképző Központ fő feladata a NATO 2014-ben kiadott ajánlásainak megfelelően kialakított új rendszerű altisztképzés végrehajtása.
A központ célja, hogy tanfolyamrendszerű altisztképzés, valamint kiegészítő tanfolyamok keretében a változó katonai-szakmai kihívásoknak és a honvédségi szervezetek által támasztott igényeknek, elvárásoknak megfelelően képezze ki az altiszti állományt.
A cél érdekében a legénységi és altiszti állomány belátható, tervszerű előmeneteli lehetőségét biztosítva, egymásra épülő, ötszintű tanfolyamrendszerű altisztképzés lett létrehozva.

section-895d529

Az Altisztképző Központ 5 Altisztképző Csoportból áll.
Az 1. Altisztképző Csoport a már rendszerben lévő legénységi állományú katonáinak felkészítéséért felel, a Kisalegység Vezetői Tanfolyam és a 12 hetes Alap Altiszti Tanfolyam vonatkozásában.
A 2. és 3. Altisztképző Csoport a polgári életből bevonult kiképzendők alapkiképzéséért és az ezt követő 18 hetes Alap Altiszt Tanfolyamért felel. Célkitűzésüket a mindkét szegmensből érkező altiszt- jelöltek az egységes, a modernkornak megfelelő felkészítésében határozták meg.
A Haladó Altisztképző Csoport (4.) a Magyar Honvédségben szolgáló altisztjeinek továbbképzéséért felel.
A Zászlósképző Csoport (5.) az Egységes Zászlósi Tanfolyam és az Összhaderőnemi Vezető Altiszti Tanfolyam végrehajtásának zászlóshajója.
section-8d04c85
Alegységzászlót kapott az Altisztképző Központ
Az „Altisztképzés másfél évszázados története” című rendezvénysorozat keretében dr. Ruszin-Szendi Romulusz altábornagy, a Magyar Honvédség parancsnoka az altisztképzésben nyújtott teljesítménye elismeréseként alegységzászlót adományozott az MH Altiszti Akadémia Altisztképző Központ részére 2022. április 13-án, szerdán.
section-a5d695c

Karjelzés gyakorló öltözetre

Alegység logó